Skip to content

Predaj rod. domu – historickej budovy v centre mesta Banská Štiavnica, ul. Strieborná


\"\"

Rodinný dom


\"\"

574 m2


\"\"

Banská Štiavnica

Cena – Predaj

Info v RK

Kategória: Rodinný dom
Rozloha pozemku: 574 m2
Podlahová plocha: 250 m2
Zastavaná plocha: 169 m2

Kraj: Banskobystrický kraj
Okres: Banská Štiavnica
Obec: Banská Štiavnica
Ulica: Strieborná

Popis 

P500052-18-LOS2
V TeEq reality Vám ponúkame na predaj rodinný dom – historický objekt v meste Banská Štiavnica, Strieborná ulica.

Historická budova – meštiansky dom je datovaný z roku 1650, je to Národná kultúrna pamiatka, a celá nehnuteľnosť je vedená ako Pamiatková rezervácia. Využitie celého objektu je roky ako reštaurácia spolu s bytovou jednotkou v hornej časti budovy so samostatným vchodom z dvora. Možnosť zväčšenia využitia budovy v podkrovnej časti, kde je možnosť ďalšej obytnej časti.

Celá budova je kamenná stavba s historickými klembovými stropmi, drevenými oknami a dverami. V suteréne je vstup cez dobové dvere do chodby, kde sú po ľavej strane toalety pre zákazníkov. Chodba je prepojená so schodiskom a vstupom do jednej z častí reštaurácie, ktorá je rozčlenená do viacerých zón. Vedľa je bar a srdce reštaurácie – kuchyňa so skladovými a odkladacími miestnosťami, s možnosťou prechodu do dvora. Štýlovým dreveným schodiskom sa prejde do druhej časti reštaurácie – dve priestranné miestnosti a z nej do bytovej jednotky. K bytu je samostatný vstup z dvora po schodoch do vstupnej chodby, vpravo prechod do povalovej časti, oproti vstupu samostatná toaleta. Z chodby je menšia hala, a z nej je vstup do kuchyne. Pri kuchyni je samostatná izba a z pravej časti kuchyne vstup do kúpeľne s toaletou.

Základné technické informácie k nehnuteľnosti :

Kamenná budova, s drevenou strešnou konštrukciou pokrytá plechom, pravidelne udržiavaný nátermi. Komíny po rekonštrukcii. Steny klasické omietky natreté farbou, podlahy – dlažby, parkety, dlážkovina.

– medené elektrické rozvody v celej budove, 220 – 380 V
– voda – napojenie na mestský vodovod, teplá voda elektrické bojlery
– vykurovanie ústredné cez radiátory elektrické, alternatíva na pevné ústredné a krb, doplnené aj o samostatné konvektory na elektrinu.
– kanalizácia – napojenie na mestský rozvod
Celková plocha nehnuteľnosti je 574 m2, z toho budovy tvoria 167 m2, 86 m2 je záhrady a 187 m2 je dvor, kde je možnosť parkovania.

Celý objekt pôsobí kompaktne a zapadá do historickej Striebornej ulice. Majitelia sa snažia udržiavať nehnuteľnosť v dobrej kondícii, no vyžaduje si investície na zveľadenie takejto pamiatky.

V rámci našich služieb Vám poskytneme kompletný právny, katastrálny servis, odovzdanie nehnuteľnosti a prevod energii.

Rada sa s Vami stretnem osobne na nehnuteľnosti, kontaktujte ma na t.č. 0907320577,mail : lydia.oslancova@teeq.sk.

Maklér

Lýdia Oslancová

0907 320 577
lydia.oslancova@teeq.sk

 

NAŠE CENY SÚ VRÁTANE PROVÍZIE ZA KOMPLETNÝ SERVIS A SÚ SCHVÁLENÉ MAJITEĽOM.

RK Vám bezplatne pomôže pri výbere pre Vás najvýhodnejšieho financovania na kúpu danej nehnuteľnosti a zabezpečí všetko potrebné k prevodu nehnuteľnosti.